Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Turnusy z dofinansowaniem PFRON - podsumowanie roku

Turnusy z dofinansowaniem PFRON - podsumowanie roku


Mijający rok 2022 był drugim z rzędu rokiem, w którym organizowaliśmy turnusy z dofinansowaniem PFRON.
Naszym głównym celem przy tworzeniu Centrum Zdrowia i Wypoczynku Nowy Zdrój było stworzenie niezwykłego miejsca, w którym osoby potrzebujące ciszy i spokoju mogą wypocząć w klimatycznym miejscu, z dala od zgiełku miejskiego, odprężyć się i pod okiem specjalistów poddać się rehabilitacji i zabiegom SPA, a w czasie wolnym uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno- kulturalnych.

Podsumowując mijający rok 2022 możemy stwierdzić, że realizacja turnusów w tym roku przebiegła pozytywnie, Goście wyjechali zadowoleni, obiecując ponowny przyjazd do naszego hotelu.

Podczas mijającego sezonu, nasi Goście aktywnie uczestniczyli oprócz zabiegów rehabilitacyjnych w różnych zajęciach integracyjnych, wycieczkach i spacerach rekreacyjnych.

Każdy turnus rozpoczynaliśmy od wizyty lekarskiej, podczas której doktor zlecał zabiegi. W dniu przyjazdu, wieczorem odbywało się spotkanie organizacyjne z opiekunem turnusu, Panią Heleną podczas którego nasi Goście zapoznawali sie z harmonogramem turnusu i innymi ważnymi informacjami dotyczącymi pobytu.

Nastepne dni to realizacja programu turnusu. Po codziennych zabiegach rehabilitacyjnych Goście mogli aktywnie uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęć. Już w następnym dniu po przyjeździe realizowany był spacer po Uzdrowisku, podczas którego opiekun turnusu zapoznawał uczestników z miejsowością, pokazywał interesujące i urokliwe miejsca w parku zdrojowym, zapoznawał Gości z historią powstania Polanicy-Zdroju. Ważnym punktem spacerów była wizyta u Niedźwiadka Polanickiego, który symbolizuje powstanie Uzdrowiska. Goście z zaciekawieniem słuchali związanych z tym legend i powiastek opowiadanych przez przewodnika. Spacery szlakami turystycznymi do Doliny Piekielnej, na Górę Piekielną, na Wzgórze Marii pozwalały naszym gościom aktywnie spędzać czas a zarazem poznawać atrakcyjne miejsca i widoki. Kuracja pitna tzw. krenoterapia pozwalała delektować się wodą z odwiertu "Wielka Pieniawa" w skupieniu i zaciszu w specjalnie przygotowanym miejscu w naszej bazie zabiegowej. Każdy z uczestników dostał w prezencie specjalną pijałkę z logo naszego ośrodka.

 


Przejazdy kolejką turystyczną po Polanicy były wielką frajdą nie tylko dla dzieci a również dla osób dorosłych, szczególnie dla tych z niepełnosprawnością ruchową. Przejazd kolorową kolejką umożliwił tym osobom poznanie Polanicy i dotarcie do ważnych i atrakcyjnych miejsc w naszym Uzdrowisku.
Organizowane trzy razy w tygodniu wieczorki taneczne z profesjonalnym DJ cieszyły się ogromną popularnością i w sali, w której sie odbywały, zawsze było tłoczno. DJ Johnson dbał o gusta muzyczne Gości i każdy mógł odnależć  w repertuarze piosenki, które lubi.

 

We wtorkowe wieczory nasi Goście mogli spotkać się z autorem ksiązki "Zapach wschodu" panem Rafałem Becelą, a w czwartki i soboty uczestniczyć w koncertach muzycznych muzyka Adama Urbaniaka odbywających się w naszej sali bankietowej. Organizowane były również zajęcia intergracyjne, gry zespołowe i turnieje wiedzy z nagrodami.


Bogate, obfite i urozmaicone bufety były zasługą naszego szefa kuchni i jego zespołu, a Goście byli zaskoczeni tak bogatym wyborem potraw, czego potwierdzeniem są ich opinie i wpisy do księgi pamiątkowej naszego obiektu. Dużym uznaniem cieszyły się wieczory Kuchni Świata - azjatyckiej, włoskiej, meksykańskiej i greckiej. Ponadto, w każdą sobotę w menu obiadokolacji oferowaliśmy menu grillowe.

Podziekowania i pozytywne opinie dotyczyły również samego obiektu, wyposażenia pokoi, utrzymania czystości, pracy kadry,zatrudnionej i atrakcji, które proponowaliśmy gościom. Opinie te są dla nas nie tylko powodem do dumy, ale też inspiracją i bądźcem, aby nie spoczywać na laurach i przeć do przodu, aby utrzymać wysoki poziom naszych usług.

 

Zadowolenie naszych gości jest dla nas priorytetem i staramy się aby wszyscy wypoczywający u nas, czerpali z tego miejsca radość, spokój i zadowolenie, a wyjeżdżając czuli sie w pełni wypoczęci i zrelaksowani.


 

Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań aby pobyt w Hotelu Nowy Zdrój zawsze był na wysokim poziomie i wszyscy byli zadowoleni ze spędzonego tu czasu. Przed nami następny sezon 2023 i mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepszy od mijającego. Czekamy na Państwa przez cały rok. 

Zapraszamy na stronę www.pfron.nowyzdroj.pl gdzie zapoznać się można z aktualną ofertą Turnusów Pfron na rok 2023. Do dyspozycji pozostaje również nasz opiekun turnusów, Helena Mazurek pod numerem telefonu 731 156 236. 

‹ Wróć do Bloga
UE
Powered by hs