Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Czy ból musi być codziennością?

Czy ból musi być codziennością?

Czy ból musi być codziennością?


Obecny styl życia i siedząca praca sprawia, że coraz częściej odczuwamy różne dolegliwości bólowe. Do tego zanieczyszczone środowisko, codzienny stres, natłok obowiązków i spraw do załatwienia. To wszystko powoduje, że z czasem nasz organizm zaczyna dawać nam sygnały, żeby o niego zadbać. Co warto zatem robić i gdzie warto pojechać aby móc się w pełni zregenerować i odpocząć? Sam wypoczynek na rajskiej plaży czy na łonie natury nie zawsze pozwoli na pełną regenerację. Gdzie zatem warto jechać? Ciekawym rozwiązaniem jest wypoczynek w uzdrowisku gdzie oprócz odpoczynku można również poprawić swój stan zdrowia.

Polanica Zdrój

W Polsce jest wiele pięknych uzdrowisk, ale na szczególna uwagę zasługuje Polanica Zdrój położona na malowniczej Ziemi Kłodzkiej. Co roku przyciąga ona spragnionych spokoju i chcących poprawić swoje zdrowie kuracjuszy z Polski i ze świata. Głównym walorem, z którego jest znana są wody mineralne i ich właściwości lecznicze. Ale Polanica to nie tylko uzdrowisko ale również ciekawe miejsca do odwiedzenia, ścieżki piesze i rowerowe, Nordic Walking i wiele innych atrakcji.

 

Nowy Zdrój Centrum Zdrowia i Wypoczynku


Wyjazd do uzdrowiska kojarzy się wszystkim z sanatoriami z dawnych czasów. Owszem takie również są dość popularne ale coraz częściej pojawiają się również ośrodki prywatne, które organizują turnusy rehabilitacyjne. Jednym z nich jest Nowy Zdrój Centrum Zdrowia i Wypoczynku położony niedaleko Parku Zdrojowego. Jest to dokonały przykład jak połączyć wypoczynek w komfortowych warunkach z leczeniem. Komfortowe pokoje z balkonami, strefa basenowa, restauracja, kawiarnia i szeroka oferta zabiegów nie tylko leczniczych ale również masaży i rytuałów na ciało i twarz, sprawiają, że pobyt i wypoczynek w Nowym Zdroju stają się wyjątkowe.

Nowy Zdrój dysponuje nowoczesną i największą bazą zabiegową na Ziemi Kłodzkiej. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu ruchu takich jak: zwyrodnienia, napięcie mięśniowe, problemy kostne, stany zapalne, urazy, problemy z krążeniem. Bogata oferta zabiegów leczniczych z zakresu balneologii, fizykoterapii i kinezyterapii pozwala na kompleksowe leczenie pod okiem wykwalifikowanej kadry specjalistów.


 

Terapia bólu

 

W większości przypadków leczymy tylko skutki schorzeń, czyli ból natomiast nie zastanawiamy się nad przyczynami jego występowania. Dostępne środki przeciwbólowe tylko go uśmierzają. Nie leczą jednak jego przyczyny dlatego dolegliwości bólowe powracają jak bumerang. W kwestii zdrowia najlepiej korzystać z porad specjalistów, czyli lekarzy i fizjoterapeutów, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i na co dzień leczą tego typu dolegliwości. Samodzielne próby często kończą się często pogorszeniem stanu zdrowia. Co zatem powinniśmy zrobić?

W internecie można znaleźć wiele porad na tematy zdrowotne. Jednakże każdy organizm jest inny i nie zawsze te same ćwiczenia czy rady będą dobre dla każdego. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą, który na podstawie badania i wywiadu pozna i oceni nasz stan zdrowia i dobierze odpowiednią terapię.

Nowy Zdrój oferuje niezwykle skuteczną metodę walki z bólem – Terapię Bólu. Terapia polega na precyzyjnym uciskaniu i stymulacji objętych bólem tkanek rękami lub przy użyciu specjalnych narzędzi terapeutycznych. Jej kontynuacją jest terapia funkcjonalna podczas, której fizjoterapeuta pokaże jak należy prawidłowo ćwiczyć.

Inną metodą pomocną w łagodzeniu bólu w Nowym Zdroju jest rzadko spotykany na tym terenie zabieg Skanlab, który wykorzystuje prąd elektryczny o bardzo dużej częstotliwości. Ogrzewane podczas zabiegu tkanki pod wpływem ciepła powoli się rozgrzewają, a w rezultacie mięśnie rozluźniają się i ból łagodnieje.


 

Ruch to zdrowie


Jednym z elementów terapii ruchowej w Nowym Zdroju jest gimnastyka, aquaaerobic czy nawet joga. Aktywności te dostarczają organizmowi codzienną dawkę niezbędnego ruchu. Bliskość Parku Zdrojowego zachęca również do korzystania ze spacerów na świeżym powietrzu.

Nie od dziś wiadomo, że woda ma doskonałe właściwości zdrowotne dla naszego organizmu. Codzienne korzystanie z basenu pomaga nam utrzymać nie tylko kondycję oraz ciało w dobrej formie ale również działa korzystnie dla naszego kręgosłupa. Dzięki wodzie mięśnie szkieletowe rozluźniają się i niwelują napięcie mięśniowe odciążając kręgosłup. W Nowym Zdroju każdy z Gości hotelowych może korzystać z basenów, saun oraz jacuzzi bez ograniczeń. Wieczorna wizyta w basenie lub w saunie to również idealna okazja do relaksu.

Atrakcje w uzdrowisku

Pobyt w uzdrowisku nie musi być nudny. Wiele ośrodków i sanatoriów oferuje Kuracjuszom różne formy spędzania czasu wolnego. W Nowym Zdroju cyklicznie organizowane wieczorki taneczne skupiają wielbicieli tańca i muzyki. Pyszne ciasta i desery serwowane w hotelowej kawiarnii najlepiej smakują w towarzystwie przyjaciół przy filiżance gorącej herbaty lub aromatycznej kawy. Dla singli jest to również dobry sposób na nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni.


Obecnie szybko zmieniający się świat i postęp cywilizacyjny powodują, że dbanie o zdrowie i sprawność fizyczną jest szczególnie ważne. Turnusy rehabilitacyjne nie kojarzą się już więc tylko z pobytem osób starszych i chorych. Coraz więcej młodych ludzi chętnie korzysta z takich wyjazdów chcąc poprawić swoje zdrowie. Planując zatem swój wypoczynek warto rozważyć ofertę pobytu wypoczynkowego i rehabilitacji w uzdrowisku. Bowiem o zdrowie warto zadbać w każdym wieku, a jak mówi polskie przysłowie lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Nie zwlekaj zatem i zarezerwuj pobyt już dziś!

tel. 74 306 76 76

email: recepcja@nowyzdroj.pl

https://nowyzdroj.pl/oferty

 

‹ Wróć do Bloga
UE
Powered by hs